Deltagerrekord til årets sommerfest

Der var lækre sager på grillen, nabohygge og ikke mindst muligheden for en god handel på børneloppemarkedet, da grundejerforeningen inviterede til sommerfest på de grønne fællesarealer søndag den 29. august 2021.


Der var dømt deltagerrekord, da 30 husstande havde takket ja til en hyggelig eftermiddag i selskab med deres naboer, og selv om det traditionsrige trillebørræs desværre var aflyst grundet sygdom, var der højt humør og dejligt vejr. 


Trillebørræset vender tilbage til næste års sommerfest, så gå allerede nu i gang med træningen, og sæt et kryds i kalenderen søndag den 28. august 2022, hvor vi håber, at se endnu flere af foreningens medlemmer til sommerfest. 

 

Se fotos fra sommerfesten i galleriet

Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.